Voľby 2012 a Gorila.

Autor: petr tomecek | 31.12.2011 o 18:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

  Týmto blogom chcem položiť zopár, možno insitných otázok. Budem ale veľmi rád, ak sa mi k nim aj napriek ich  ich naivite vyjadria nielen diskutujúci, ale aj napr.právnici.

   Moja hlavná otázka znie: Sú voľby do parlamentu forma verejnej súťaže?

 Tu zdôvodnim moju otázku.

Keď sa chce podnikateľský subjekt zúčastniť verejnej súťaže, musí okrem množstva iného,  zdokladovať aj to, že nie je proti nemu vedené trestné stíhanie, konanie na súde , nemá podlžnosti voči štátu a pod. Inak je zo súťaže vylúčený.  Podľa mňa, sú voľby forma verejnej súťaže, kde sa súťaží o hlas občana na základe ktorého dostáva víťaz moc a narába s verejnými prostriedkami.  Z toho mi logicky vyplýva, že sa  tejto súťaže nemôžu zúčastniť tie politické strany, ktoré majú voči štátu podlžnosti, kde je začaté trestné stíhanie a pod.

 Tu sa natíska druhá otázka, čo je to politická strana

Áno, je to politický subjekt ( tak ako podnikateľský subjekt ). Tvoria ju členovia, funkcionári, rôzni podpredsedovia, predseda, republiková rada a pod., ( tak, ako konatelia, dozorná rada, valné zhromaždenie a pod. v podnikateľskom subjekte ). Stranu tvoria konkrétni ľudia - členovia! Ak voči čo len jednému je vedené konanie na súde, má podlžnosti voči štátu, alebo trestné stíhanie, mala by byť strana, ako celok  vylúčená zo súťaže ( volieb ), nakoľko nesie politickú zodpovednosť za každého svojho člena! Takto by mala fungovať politická zodpovednosť. Nie iba tak, ako je zvykom, že " strana vyvodí poiltickú zodpovednosť za nejakého člena a " vykopne "  ho na teplé miestečko kdesi  napr. v Bruseli.

Z horeuvedeného teda vyplýva, že ak sa v kauze GORILA potvrdí korupcia v stranách, zneužívanie právomocí verejného činiteľa a pod., tak strany ako SMER, SDKU, KDH, MOST, SMK a SNS by mali byť vylúčené  z volieb 2012!

Viem, že je to naivná predstava, takže nám, občanom, asi neostáva nič iné, iba si urobiť verejné obstarávanie v hlave a podľa toho vhodiť volebný lístok do urny.

P.f. 2012

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?